O nás...

O nás

V roce 1992 se rozhodl úspěšný motokárový a automobilový jezdec Vladimír Vácha založit vlastní výrobní společnost, ve které by nabídl bohaté zkušenosti s vývojem a výrobou závodních motorů. Stará pravda říkající, že nejlepší laboratoří při vzniku a testování nových revolučních technických řešení a jejich dozrávání je závodní okruh, se znovu potvrdila. V průběhu let se staly vyhledávané motokárové agregáty VM-Motor pojmem nejen v evropském, ale i ve světovém měřítku. Vlastní kovovýrobní provoz s vysokými nároky na kvalitu si v roce 2007 dokonce vysloužil získání certifikátu jakosti ISO 9001:2001 od společnosti TÜV SÜD Czech. V dílnách a laboratořích VM-Motor naleznete nejen moderní obráběcí stroje CNC, ale také vlastní slévárnu hliníku, což dělá společnost velice soběstačnou a nezávislou.

Společnost VM MOTOR je českým zástupcem italské společnosti Dell’Orto při distribuci karburátorů a jejich náhradních dílů a švédské společnosti Öhlins na prodej tlumičů, pérování a olejů.

V roce 2004 byla společností VM Motor odkoupena výrobní značka motocyklů Praga, včetně technického vybavení a také rozpracovaných motocyklů s úmyslem zachovat výrobu skutečně českého stroje. Po dlouhém vývoji, který si vyžádala zastaralá koncepce podvozků a motorů, vznikl prakticky nový stroj, který nemá s původní Pragou příliš mnoho společného.

Pod vývojem nového českého motocyklu VM Motor 610F Motocross je podepsán tým Bohumila Staši, neméně slavného syna slavného otce a jako testovací jezdec byl angažován jeden z našich nejúspěšnějších závodníků motokrosu a endura, David Čadek. Z původní koncepce Pragy tak nezůstal, dalo by se říci, kámen na kameni.